Z trądzikiem wygrasz jedynie konsekwencją!

Który rok z kolei walczysz z trądzikiem? Już nieraz miałeś wrażenie, że Twoja walka w końcu została wygrana? Jednak z jakiegoś powodu niedoskonałości wróciły? Czy to z powodu Twojego braku konsekwencji, czy może ze względu na to, ze trądzik sam w sobie nieszybko daje za wygraną? Tym artykułem chciałabym udowodnić, że tylko konsekwentne działania pozwalają zniwelować niedoskonałości raz na zawsze.

Daj szansę preparatom ma trądzik
Żaden kosmetyk ani żaden lek nie zadziała od razu. Niezbędny jest czas, w którym będzie miał on szansę poskutkować. Jeśli do tej pory działałeś tak, że ciągle zmieniałeś stosowane preparaty, szukając na ślepo dobrego rozwiązania, zmień taktykę. Każdy kosmetyk i każdy preparat potrzebuje czasu, żeby zadziałać. Ponadto ciągłe zmienianie preparatu skutkuje tym, że skóra uodpornia się na działanie czynnych substancji. W konsekwencji czego często dochodzi do podrażnień.

Zanim zdecydujesz się na kosmetyk, poradź się profesjonalistów – sprzedawcy w sklepie, przyjaciółki, która wypróbowała dany preparat (jednak musisz wiedzieć, że nie zawsze preparaty, które pomogły innej osobie, pomogą również Tobie). Cennym źródłem informacji jest ponadto sieć internetowa. Warto z niej czerpać, ile tylko się da. Korzystając z licznych rankingów, zestawień i statystyk, mamy gwarancję sukcesu.

Nie zapominaj się!
Ile razy zapomniałeś zastosować jakiegoś kremu? Ominąłeś kolejną dawkę tabletek na trądzik? Nie rób tego nigdy więcej! Jeśli masz problemy z pamięcią, wywieś w jakimś widocznym miejscu informację, o tym, kiedy stosujesz dany preparat. Rób to zawsze o tej samej godzinie. Możesz również ustawić przypomnienie w komórce.

Rozliczaj producentów!

Producent zagwarantował, że poprawa stanu skóry będzie widoczna po czterech tygodniach? Oczekuj jej w tym czasie. Jeśli się nic nie zmieni, nie przerywaj używania danego preparatu jeszcze przez dwa tygodnie. Po tym czasie możesz bez obawy porzucić dany preparat i spróbować innego! Swoimi doświadczeniami możesz podzielić się z innymi osobami.
Jeśli dany producent daje gwarancję zwrotu produktu, koniecznie z niej skorzystaj.

Leave a Reply


*