Trądzik – zdjęcia, dużo zdjęć!

Dziś mam dla Was galerię zdjęć.  Znajdziecie tu zdjęcia ilustrujące wygląd najrozmaitszych zmian trądzikowych i różnych rodzajów trądziku. Jeśli chodzi o trądzik – zdjęcia są bodaj najbardziej miarodajnym odzwierciedleniem tej dolegliwości. Żadne opisy ich nie zastąpią. Stąd pomysł na galerię. Znajdziecie ją poniżej.

Zdjęcie nr 1 - trądzik zaskórnikowy (pospolity)

Zdjęcie nr 2 – trądzik grudkowy (pospolity)

Te „trądziki” świetnie likwiduje Nonacne i robi to w naprawdę krótkim czasie. Zanim trądzik rozwinie się do cięższej postaci możesz go zatrzymać, a nawet całkiem zredukować przy pomocy tego właśnie środka. Więcej o Nonacne tutaj.

Zdjęcie nr 3 – trądzik ropowiczy

Zdjęcie nr 4 – trądzik sterydowy

Trądzik ropowiczy jest już bardzo zaawansowaną postacią trądziku. W tym przypadku bez leczenia DERMATOLOGICZNEGO się nie obejdzie. Ogólnodostępne środki na trądzik mogą go co prawda lekko złagodzić, ale przede wszystkim musisz iść do dermatologa.

Z trądzikiem sterydowym sprawa wygląda podobnie. Jest bardzo oporny na leczenie. Środki ogólnodostępne mogą pomóc, choć niekoniecznie.

Zdjęcie nr 5 – trądzik niemowlęcy

Chyba jako jedyny ten trądzik znika najczęściej samoistnie w ciągu kilku tygodni od pojawienia się. Sporo niemowląt ma trądzik tak więc o ile nie rozwija się on do jakiejś bardzo zaawansowanej postaci nie ma powodów, by się nim bardzo stresować, choć maluszka obserwować trzeba.

Zdjęcie nr 6 – trądzik różowaty (początki)

Zdjęcie nr 7 – trądzik różowaty w fazie grudkowo  – krostowej

Te fazy rozwoju trądziku różowatego to już ostatni dzwonek na podjęcie leczenia. Warto iść do dermatologa i natychmiast zmienić sposób postępowania ze skórą (do tego dietę i higienę życia). Przydadzą się też profesjonalne dermokosmetyki łagodzące, a nawet usuwające trądzikowe zmiany. Zwróć uwagę np. na Skinception Rosacea – bodaj najefektywniejszy z nich. Więcej informacji o nim tutaj.

Zdjęcie nr 8 – trądzik różowaty w fazie rhinophyma

W tym przypadku pomóc może już tylko leczenie chirurgiczne. Lecząc trądzik tradycyjnie zmian przerostowych nie da się cofnąć.

 

Leave a Reply


*