Trądzik różowaty

Choroby skórne spędzają sen  powiek wielu osobom na całym świecie. Jedną z nich jest trądzik. Dotyka blisko połowę nastolatków. Leczenie jest żmudne, poza tym łatwo podrażnić skórę nadmiarem medykamentów. Mimo iż trądzik kojarzy się z osobami w okresie dorastania, dotyk również osoby starsze, chociaż pod inną nazwą. Ta odmiana nazywana jest trądzikiem różowatym, ze względu na charakterystyczny kolor przebarwień.

Trądzik różowaty pojawia się u mężczyzn i kobiet między 30 a 50 rokiem życia. Występuje zazwyczaj w okolicach nosa oraz na policzkach. Głównym symptomem schorzenia są zmiany naczyniowe, takie jak rumień i tym podobne. Poza tym nos zabarwia się na sinoczerwono. W mieszkach włosowych tworzą się krosty i grudki. Co ciekawe, trądzik różowaty najczęściej występuje u osób z niebieskimi oczami oraz naturalnie jasnymi włosami.

Jest wiele czynników odpowiedzialnych za trądzik różowaty. Wpływ na jego występowanie mają predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie, a także choroby układu pokarmowego. Poza tym znaczenie mają inne czynniki, między innymi warunki atmosferyczne, wpływ ciepła (gorące napoje, para wodna), spożywanie pikantnych potraw, picie alkoholu, stres. Aktywność fizyczna także sprzyja rozwojowi choroby. Co więcej, używanie niewłaściwych kosmetyków również zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania. Należy unikać środków mających w składzie, gdyż mogą doprowadzić do podrażnień skóry. Niekorzystnie działają też niektóre leki, na przykład te powiększające pory.

Mężczyźni powinni unikać korzystania z wody po goleniu. Kobiety powinny stosować makijaż wyłącznie do skóry wrażliwej. Należy unikać promieni słonecznych, jeśli to konieczne stosuj silny krem do opalania z filtrem co najmniej 30.

W leczeniu pomocne są preparaty zawierające metronizadol. Pomocne będą także preparaty zawierające antybiotyki. Polecam krem przeciwko trądzikowi Acnezine, gdyż wszystkie składniki w nim zawarte są pochodzenia naturalnego. Dzięki swojej formule niszczy przyczyny powstawania trądziku, a nie tylko objawy. Ma działanie łagodzące, nie podrażnia skóry. Mogą go stosować nawet alergicy.

6 Responses

  1. Mnie w leczeniu trądzika pomógł suplement diety Cerabit.
    W jego skład wchodzi w 70% wyciąg z bratka, a już od wieków wiadomo że herbatka z bratka pomaga przy leczeniu trądzika. Dlatego właśnie zdecydowałam się na te tabletki i jestem bardzo zadowolona. Do tabletek gratis dostałam żel do mycia twarzy z wyciagiem z drzewa herbacianego. Szczerze polecam.

Leave a Reply


*