Trądzik na ramionach

Trądzik w swojej najpowszechniejszej, pospolitej formie będzie występował przede wszystkim w wieku młodzieńczym, okresie dojrzewania. Jego pojawianie się będzie bezpośrednio wiązało się z wzmożoną działalnością gruczołów łojowych, co w konsekwencji powoduje, że na powierzchni skóry pojawiają się zaskórniki i wykwity. Zaobserwować możemy je we wszystkich tych miejscach gdzie nagromadzone są najbardziej gruczoły łojotokowe, czyli na twarzy, dekolcie oraz na plecach, czy też ramionach. Problem ten dotyczył będzie ponad trzech czwartych wszystkich nastolatków, występować może także u osób dorosłych jednak już na o wiele mniejszą skalę.

Jeśli chodzi o powodów powstawania trądziku to najczęściej wymieniać będzie się kilka procesów, które mają największy wpływ na formowanie się zmian skórnych. Będzie to przede wszystkim nadmierna produkcja łoju, rogowacenie ujść mieszków włosowych, które prowadzi do blokowania ujść gruczołów łojowych, z czym wiązało będzie się powstawanie zapalnych nacieków pod powierzchnią skóry. Oprócz tego duże znaczenie będą miały hormony, przede wszystkim hormony męskie, które wpływają na nasilenie się łojotoku skórnego.

To gdzie pojawi się trądzik nie jest tak naprawdę uzależnione od jego rodzaju, najczęściej atakowana jest jednak twarz, a oprócz niej klatka piersiowa, plecy i ich okolice. Bardzo często trądzik będzie pojawiał się także na ramionach, przybierając różne postaci, najczęściej postać pospolitą, czy też postać plamistą, kiedy pozostawia po sobie liczne i trudne do usunięcia przebarwienia. Miejsce występowania trądziku nie będzie jednak głównym uwarunkowaniem do wyboru odpowiedniego sposobu leczenia – będzie to raczej sama odmiana trądziku. Mówiąc więc najogólniej, leczenie będzie przebiegało praktycznie w taki sam sposób jak w przypadku trądziku pojawiającego się na twarzy.

Jedynym utrudnieniem może być fakt, że potrzebna będzie pomoc drugiej osoby w rozprowadzaniu balsamów i maści po miejscach, które są chorobowe zmienione, gdyż posiadamy utrudniony dostęp do niższych partii ramion, szczególnie od strony pleców.

Trądzik na ramionach będzie się jednak pojawiał o wiele rzadziej niż na powierzchni skóry, która jest najbardziej narażoną na formowanie się wyprysków i niedoskonałości skórnych. Dodatkowo, będzie on występował w o wiele mniejszej ilości niż standardowo, cały czas jednak będzie tak samo uciążliwy, niektórzy twierdzą nawet, że usunięcie trądziku z okolic pleców i ramion jest trudniejsze niż jeśli chodziłoby o walkę z trądzikiem pojawiającym się na twarzy.

Na rynku przeważają produkty, które będą przeznaczone ogólnie do usuwania zmian trądzikowych z powierzchni skóry, znajdziemy też jednak takie, które są specjalnie przygotowane pod kątem redukcji trądziku i wyprysków z innych okolic ciała, między innymi ramion. Jednym z takich kosmetyków będzie Revitol Hair Removal Cream, specjalistyczne serum antybakteryjne, które przeznaczone jest do zewnętrznego stosowania właśnie na miejsca zmienione chorobowo. Dzięki specjalnemu zestawowi składników aktywnych będzie on o wiele skuteczniej usuwał trądzik z okolic dekoltu, pleców i przede wszystkim ramion niż inne środki.

Leave a Reply


*