Trądzik na plecach

 
 Przyzwyczailiśmy się myśleć, że jeśli trądzik, to przede wszystkim zmiany na skórze twarzy. Jednak okazuje się, że najczęstszy defekt skórny nie omija również innych obszarów ciała, w tym jednej z najpopularniejszej – pleców.

Jak sobie radzić z wypryskami na plecach?
Pojedyncze krostki na plecach pojawiają się u wielu osób, niezależnie od płci. Są częste zarówno w okresie dojrzewania, jak również później w „dorosłym życiu”. Mogą współistnieć z trądzikiem na twarzy i wtedy przybierają poważniejsze kształty. Z drugiej strony mogą również istnieć samoistnie, w oderwaniu od bardzo dobrego wyglądu skóry twarzy. Najczęściej pojawiają się na górze pleców – tuż obok szyi oraz łopatek.
 

Trądzik na plecach może powstawać jako odmiana grudkowa, wypełniona niewielką ilością białej substancji. Sama w sobie o tyle niegroźna, że zmniejszająca gładkość skóry. Często trądzik na plecach zmienia również swoje oblicze i staje się skupiskiem dużych zmian ropnych, wypełnionych dużą zawartością, która wiele osób po prostu zmusza do jej wyciskania. Niestety! Zasada jest podobna jak to jest w przypadku trądziku na twarzy – krostki na plecach należy pozostawić do wyschnięcia, na pewno nie wyciskać! Wyciskanie prowadzi bowiem do powstawania licznych blizn!

Co robić, gdy trądzik na plecach uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie? Zawstydza nas na plaży oraz przed ukochaną osobą? Są sposoby, które pozwalają sobie radzić z problemem! Przede wszystkim należy używać systematycznie kosmetyków z linii antytrądzikowej, pozwalających skutecznie zminimalizować problem. Duże efekty dają systematycznie wykonywane peelingi. Nie obawiajmy się ich zastosować w dość trudno dostępnym miejscu, jakim są plecy. Gdy krostki mimo tego się pojawią, warto zastosować na nie punktowe preparaty o działaniu antybakteryjnym oraz antyzapalnym.

Co robić, gdy masz trądzik na plecach?

  • Noś przewiewne ubrania. Syntetyczne materiały wraz z nadmiernie wydzielanym potem mogą powodować znaczne pogorszenie wyglądu skóry na plecach,
  • Staraj się dokładnie myć, zawsze po wysiłku fizycznym,
  • Jeśli masz trądzik, raczej nie używaj gąbek do kąpieli. Jeśli musisz jednak to robić, często je zmieniaj, by nie dopuścić do nadmiernego namnażania się w nich bakterii oraz przenoszenia na ciało.
  • Zbadaj hormony! Być może problemem w Twoim wypadku jest zbyt wysoki poziom testosteronu.
  • Nie lecz trądziku eksponowaniem pleców na słońcu lub solarium. Być może stan skóry się poprawi, ale tylko na chwilę! Potem problem może wrócić ze zdwojoną siłą!

2 Responses

Leave a Reply


*