Trądzik grudkowo-krostkowy

Trądzik zarówno młodzieńczy jak i dotykający osoby dojrzałe będzie mógł przybierać różne postaci. Najczęściej spotykany jest w swej formie pospolitej, kiedy to mimo wszystko jest najmniej inwazyjny oraz dokuczliwy – gorzej jednak kiedy będzie przybierał formy inne, o wiele bardziej szpecące i trudniejsze w usunięciu. Jedną z nich będzie między innymi trądzik grudkowo-krostkowy, w przypadku którego obok zwyczajnych zaskórników zamkniętych i otwartych pojawiać będą się także grudki i krosty wypełnione płynem ropnym.

Przeważnie ognisko tego trądziku znajdować będzie się na brodzie oraz po bokach ust, czy też nad nimi, w skrajnych przypadkach dotykać będzie mogło całej twarzy. Ten rodzaj trądziku zaliczać będziemy do zapalnego i wiązać będzie się on z infekcjami skórnymi, nie jest to więc normalny objaw wyprysków na twarzy. Sposoby na trądzik grudkowo-krostkowy będą oczywiście istniały, jednak nie pozbędziemy się go przy zastosowaniu domowych metod. W przypadku leczenia stosowane są przeważnie bardzo silne specyfiki na bazie antybiotyków, które mają na celu przede wszystkim likwidacje stanów zapalnych oraz infekcji, a następnie zlikwidowanie ich widocznych efektów poprzez zasuszenie wyprysków. Kolejny z procesów to pobudzenie skóry do regeneracji i odtworzenia zniszczonych przez trądzik tkanek. W przypadku tego rodzaju trądziku ogniska są czasami tak duże i głębokie, że będą pozostawiały po sobie liczne dziury oraz blizny.

Problemy z trądzikiem grudkowo-krostkowym bardzo rzadko będą dotykały osób dojrzałych, u których w ogóle problem trądziku występuje sporadycznie. W przypadku osób w okresie dojrzewania problem ten dotyczyć będzie także bardzo małego ich odsetku, jednak cały czas jest spotykanym. Głównym problemem jest fakt, że będzie on strasznie oszpecał twarz, co szczególnie w przypadku dziewczyn i kobiet jest powodem zaniżonej samooceny. Proces leczenia nie jest może straszliwe wydłużonym, jednak trwa przez dobre kilka miesięcy, kiedy ogniska tegoż trądziku pozostają niezmiennie na twarzy – następuje ich redukcja, a następnie powracają ze zdwojoną siłą.

3 Responses

  1. U mnie kuracja trwała rok, trądzik ropny z łojotokiem i ze skłonnością do bliznowacenia. Leczyłam Akenenorminem. Jestem juz 3 miesiące po kuracji, na razie jestem happy. Jak ktoś twierdzi, że domowymi sposobami to wyleczy lub że leczenie potrwa tydzień, dwa, to sie grubo myli. Potrzeba tu samozaparcia i wytrwałości. Efektow nie ma ‚ot tak hop siup’.

Leave a Reply


*