Tabletki na trądzik dostępne bez recepty

Dostępne bez recepty tabletki na trądzik są suplementami diety. Stwierdzenie to może mieć ambiwalentny wydźwięk, bo wiele osób zwykło bagatelizować suplementację jako coś, co w leczeniu różnych dolegliwości (w tym trądziku) opiera się na efekcie placebo. Ciekawe to zjawisko, bo witamin i minerałów w ten sposób nie traktujemy, a przecież one też są suplementami.
To jednak sprawa drugorzędna, w dzisiejszym poście chcę zwrócić waszą uwagę na skuteczne tabletki na tradzik, a tak naprawdę na składniki takich tabletek – składniki, które wykazują autentyczne działanie potwierdzone opiniami osób stosujących tego typu suplementację.
Postępując wbrew oczekiwaniom osób skłaniających się ku opinii, że tabletki na trądzik nie działają wywołując jedynie efekt placebo zacznę od składników, które trudno uznać za typowe suplementy – na pewno nie spotkamy ich w popularnych zestawach witaminowo – minerałowych, a i niewiele tabletek na trądzik może poszczycić się posiadaniem ich w swoim składzie.

Kwas liponowy

To jeden z najcenniejszych kwasów – wykazuje silne działanie detoksykacyjne. W walce z trądzikiem ma to ogromne znacznie (wystarczy wspomnieć, że medycyna naturalna od lat leczenie trądziku opierała głównie na oczyszczaniu organizmu – takie właściwości wykazuje bratek), sprawdź: sposoby na trądzik. Kwas liponowy działa też przeciwcukrzycowo i przeciwmiażdżycowo. Obniża stężenie tłuszczów (lipidów) we krwi, a dodatkowo poprawia wydolność organizmu sprzyjając jednocześnie poprawie zdolności intelektualnych.

Kwas hialuronowy

Ten element zawierają nieliczne tabletki na trądzik (de facto udało mi się znaleźć tylko jedną firmę produkującą tabletki z tym kwasem). Ostatnimi czasy kwas hialuronowy zdobywa sobie coraz większą popularność szturmem zdobywając branżę kosmetyczną i suplementacyjną. Znajdziemy go w najbardziej ekskluzywnych preparatach. Jego zadaniem jest silne nawilżenie skóry, co u osób z trądzikiem (paradoksalnie być może) ma ogromne znaczenie. Dobrze nawilżona skóra jest w stanie lepiej się bronić, jest też lepiej odżywiona i bardziej elastyczna. Zastosowanie kwasu hialuronowego zmniejsza podatność na przebarwienia i blizny po trądziku, które wbrew pozorom należą do dość często występujących pamiątek z czasów młodości.

Wyciąg z aloesu

Aloes słynie ze swych właściwości łagodzących. Jest też doskonałym oczyszczaczem organizmu, wymiata zeń różne zanieczyszczenia. Na skórę oddziałuje kompleksowo wzmacniając ją, łagodząc podrażnienia, napinając i uelastyczniając ją. Dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne i gojenie się ranek tj. raczej stanów zapalnych, które są nieodłącznym towarzyszem trądziku.

Witaminy C i E

Tabletki na trądzik nie mogą obyć się bez witamin chociaż najczęściej w suplementach tego typu spotkamy się z witaminami z grupy B – warto jednak wiedzieć, że suplementacja nimi jest dość kontrowersyjna, a to z uwagi na fakt, iż w nadmiarze witaminy z grupy B mogą doprowadzić do zaostrzenia się trądziku toteż sięganie po suplementy je zawierające nie w każdym przypadku jest dobrym rozwiązaniem. Znacznie lepiej uzupełnić poziom witamin C i E, które w połączeniu z innymi składnikami po pierwsze są znacznie lepiej przyswajalne, po drugie same zwiększają przyswajalność innych składników.
Obydwie witaminy są silnymi przeciwutleniaczami, a witamina C wzmacnia odporność. Są też eliksirami młodości – dzięki nim szybciej się regenerujemy.

Do dyspozycji mamy też całe mnóstwo innych specyfików. Tabletki na trądzik bywają tworzone na bazie drożdży czy też wyciągów z bratka. Każdy sposób wydaje się dobry do leczenia cery trądzikowej, a jak znaleźć te najlepsze? Wydaje mi się, że trzeba je po prostu wypróbować na sobie, a wypróbowywać można, bo są bez recepty i nawet jeśli nie pomagają to przynajmniej nie szkodzą.

Leave a Reply


*