Srebro koloidalne na trądzik i pryszcze

człowiek z argyrią

Człowiek z argyrią

na'vi

Na’vi

Być jak Na’vi – takie marzenie towarzyszyło wielu nastolatkom (i nie tylko) po premierze Avatara. To marzenie, przynajmniej jeśli chodzi o barwę skóry, można ziścić. Jak? Przesadzając ze srebrem koloidalnym.

Tak, postanowiłem, że na początku trochę Was postraszę – srebro przyjmowane doustnie w za dużych ilościach powoduje tzw. srebrzycę. W tym stanie skóra zmienia odcień na niebieskawy – niestety nie tak efektowny jak u Na’vi.

 

Czy warto zawracać sobie głowę srebrem koloidalnym?

Kolargol (druga nazwa srebra) jest w gruncie rzeczy nie tyle samym srebrem ile połączeniem srebra z nośnikiem w postaci białka lub żelatyny. Dopuszczone do obrotu i leczenia preparaty, aby mogły być uznane za leki muszą zawierać co najmniej 70% tego pierwiastka. Białka lub żelatyny jest więc de facto mało w tych środkach.

W medycynie się go używa, a jakże, zaraz opowiem o zastosowaniach, ale pamiętajcie, że zastosowania medyczne to nie to samo co suplementacja. Zresztą w suplementach na trądzik czy inne dolegliwości srebra jest dużo dużo mniej. W żadnym wypadku, pozostając w zgodzie z nomenklaturą, nie można uznać je za leki, ale nie znaczy to wcale, że ich spożycie nie grozi srebrzycą. Grozi i to jak. Tym bardziej, że wiele osób naprawdę nie zna umiaru, są wśród nas i tacy, którym zdarza się zachłysnąć srebrem. Jeszcze raz radzę na nie uważać.

Srebro koloidalne w medycynie

W medycynie wykorzystywane jest głównie jako środek antyseptyczny, czyli odkażający. Chętnie sięgają po nie okuliści, trochę rzadziej dermatolodzy i jeszcze rzadziej urolodzy.

Z reguły używa się go pod postacią maści, kropli, roztworów lub zasypek. Stężenia terapeutyczne wynoszą od 1 do 15%, czyli dajmy na to dla uzyskania 1% roztworu używa się 1 części srebra łączonego z białkiem i żelatyną oraz 99 części innej substancji. Zawartość srebra w takim roztworze ulega proporcjonalnemu zmniejszeniu.

Srebro koloidalny w terapiach niekonwencjonalnych

Tzw. medycyna niekonwencjonalna, czyli nie usankcjonowana naukowo poleca strebro między innymi na:

  • wzmocnienie i regenerację układu odpornościowego,

  • usunięcie martwych drobnoustrojów i tworzących się z nich toksyn,

  • regulację trawienia,

  • usuwanie infekcji, zakażeń,

  • wspomaganie leczenia kataru, przeziębienia, grypy, kaszlu,

  • no i oczywiście trądziku.

Czy wiesz, że….

Srebro koloidalne nazywane jest “srebrnym pociskiem” wyszukuje w organizmie “obcych” i eliminuje ich. Nic dziwnego, że w tradycji przyjęło się sądzić, że srebro poradzi sobie z każdym wilkołakiem.

Dzisiejszego wilkołaka pod postacią pryszcza też może być w stanie “załatwić”.

Ale uwaga – naprawdę trzeba z nim uważać!

Leave a Reply


*