Sok z ogórka na trądzik – przepis

Sok z ogórka jest naturalnym sposobem stosowanym w celu zharmonizowania funkcjonowania skóry. Daje efekt lekko chłodzący i wybielający. Jego zalety są szczególnie doceniane na Bliskim Wschodzie oraz w Azji Środkowej, gdzie sok z ogórka pije się w naturalnej, rozwodnionej postaci. Osoby stosujące tę metodę wierzą, że poprawia ona wygląd skóry oraz zapewnia doskonałą ochronę przed występowaniem na skórze różnego typu zmian trądzikowych.

Jak przygotować sok z ogórka?

  1. Udaj się do zaprzyjaźnionego sklepu, gdzie jakość sprzedawanych owoców i warzyw jest zadowalająca. Wybierz ciemne zielone ogórki mające od 10 do 20 cm. Najlepsze będą te posiadające nierówną powierzchnię skórki.
  2. By mieć pewność, że ogórki nie były udoskonalane chemicznie, w tym woskowane, wybierz się do ekologicznego sklepu. Kupując tam ogórki, wystarczy, że podczas przygotowania dokładnie je umyjesz (nie musisz ich obierać ze skórki). Jeśli nie masz możliwości robienia zakupów w sklepie ekologicznym, szczególnie ostrożnie i dokładnie obierz warzywa ze skórki.
  3. Pokrój dwa ogórki w cienkie plastry oraz umieść w dzbanku.
  4. Nalej do dzbanka z ogórkami wodę (około 1,5 litra) w temperaturze pokojowej lub lekko schłodzoną.
  5. Ogórki powinny poleżeć w wodzie minimum godzinę. Jest to niezbędny czas do wydzielenia do wody witaminy A, potasu oraz innych substancji odżywczych.
  6. Wyciągnij plastry ogórków z wody, dokładnie odsączając od nich wodę i  pozostawiając ją w dzbanku.
  7. Powstały sok pij dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Możesz wykorzystać również roztwór do przemywania twarzy. Najlepiej jednak stosować go zarówno do picia, jak również do oczyszczania skóry od zewnątrz.

Leave a Reply


*