Skinoren na trądzik dla dorosłych i na trądzik młodzieńczy

Trądzik nie ma litości. Często występuje u młodych i u starszych osób, u dorosłych i młodzieży. Z biegiem czasu w formie może się zmieniać lub pozostawać ciągle taki sam – równie zasadniczy i równie mocno zaawansowany.

Trądzik u nastolatków

W przypadku trądzika młodzieńczego największe wykwity występują między 12 a 18 rokiem życia. W tym okresie zmiany są najbardziej zaawansowane. U młodszych dzieci pryszcze występują niezwykle rzadko. Dotyczą jedynie około 7% przypadków. Trądzik występuje u osób obu płci, jednak chłopcy mają go częściej i w ich wypadku ma on ostrzejszy przebieg.

Jakie przyczyny ma trądzik młodzieńczy? Dzisiaj wiemy to dokładnie. Naukowcy już dawno temu odkryli, że podstawowe znaczenie mają zmiany hormonalne zachodzące w organizmie młodego człowieka, a przede wszystkim większa aktywność hormonów androgenowych, czyli męskich hormonów płciowych. Hormony te działają zarówno w organizmie kobiet, jak i mężczyzn, jednak u płci pięknej w naturalny sposób jest ich mniej (dlatego trądzik u dziewcząt ma zazwyczaj łagodniejszy przebieg). Podwyższone stężenie hormonów zwiększa produkcję łoju oraz powiększa gruczoły łojowe, które szybko się napełniają różnego typu zanieczyszczeniami,  w tym zwłaszcza niezłuszczonymi komórkami ujść mieszków włosowych. To już prosta droga do powstania zaskórników. Nie trzeba długo czekać na rozwój bakterii beztlenowych i na pojawienie się na skórze stanu zapalnego. Skóra przestaje być gładka, pojawiają się grudki i krostki. Gdy trądzik jest szczególnie szkodliwy, dochodzi do wewnętrznego zniszczenia się mieszka włosowego oraz do zlania się zmian trądzikowych. Na koniec powstają guzki oraz cysty.

Trądzik u nastolatków leczenie

Trądzik u nastolatków jest bardzo częstą formą niedoskonałości. Jego leczenie powinno się odbywać przede wszystkim poprzez oczyszczanie powierzchni skóry. Każde leczenie musi odbywać się systematycznie. Niezbędna jest odpowiednia doza cierpliwości.
W przypadku zaawansowanych zmian lepiej zapomnieć o tak zwanych domowych sposobach usuwania zanieczyszczeń. Niewskazane są wszelkie formy wyciskania oraz duszenia.
Gdy zmiany są bardzo zaawansowane i trudne w leczeniu należy udać się do lekarza, który ma większe możliwości zaproponowania skutecznych metod leczenia. Przede wszystkim ma do wyboru antybiotyki i bardziej zaawansowane w składzie specyfiki.

Trądzik u dorosłych

Trądzik, który przez wiele lat był kojarzony z młodą skórą, dopiero dojrzewających osób, dzisiaj coraz częściej występuje u osób grubo po trzydziestce. Dzieje się tak zwłaszcza ze względu na styl współczesnego życia, ogromny pośpiech każdego dnia, pęd, by ze wszystkim zdążyć, stres, nieprawidłowe odżywianie idące za tym zmiany hormonalne oraz ogólnie niedbanie o siebie. Cera otoczona zanieczyszczeniami i niesprzyjającymi warunkami, nie może być piękna.

Niedoskonałości skóry ze względu na zmiany hormonalne następujące w ciele kobiety, częściej pojawiają się u pań, rzadziej u panów. Dotykają aż 54% dorosłych kobiet –  w mniejszym lub większym stopniu (zaczynając od zaskórniaków i nadmiernego wydzielania się łoju, skutkującego świeceniem się skóry, a kończąc na konkretnych zmianach na twarzy). 82% z nich ma uporczywą odmianę trądziku, który nie mija nawet po ukończeniu przez daną osobę 44 roku życia.

Liczne badania i doświadczenia lekarzy sugerują, że trądzik u dorosłych często może występować z mniejszą ilością zaskórniaków i większą liczbą zmian zapalnych – w porównaniu do nastolatków.
Ponadto u dorosłych trądzik często zajmuje inne obszary niż u młodych osób – częściej niż w klasycznej strefie T występuje na brodzie, szyi, dekolcie i plecach.

Leczenie trądziku osób dorosłych Skinoren

Leczenie trądziku u osób dorosłych jest niezbędne. Zwłaszcza dlatego, że zmiany u dojrzałych osób mają konkretny wpływ na codzienne samopoczucie i jakość życia. Jego przewlekły charakter sprawia, że usuwanie zmian jest czasochłonne i dość kłopotliwe.
U osób dorosłych często stosuje się środki hormonalne, które mogą wyciszyć skórę oraz zahamować powstawanie zaskórniaków. Poprawę można zobaczyć już po dwóch miesiącach systematycznego stosowania.

Podstawa to zwrócenie uwagi na prawidłową pielęgnację skóry. Należy dokładnie ją oczyszczać, nigdy nie pozwalając sobie na sen w makijażu. Najlepsze są łagodne środki oczyszczające, które nie wysuszają skóry i nie dają niemiłego uczucia jej napięcia. W tym celu szczególnie polecam dermokosmetyki oraz kosmetyki naturalne renomowanych marek, dzięki którym można uzyskać efekt oczyszczenia skóry, usunięcia z niej zanieczyszczeń oraz martwych komórek naskórka.

Wykorzystując Skinoren do leczenia cery trądzikowej u osób dorosłych można uzyskać, według zapewnień producenta, wielopoziomowe działanie. Wszystko dzięki zastosowaniu w składzie kwasu azelainowego.

Przede wszystkim preparat działa przeciwzaskórnikowo, dzięki niemu można złuszczyć komórki naskórka, dzięki czemu zapobiega się ich gromadzeniu w ujściu mieszków włosowych. Po drugie preparat ma działać przeciwbakteryjnie, przeciwdziałając rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za powstawanie stanów zapalnych.  Po trzecie wykazuje działanie przeciwzapalne, czyli usuwa bakterie, które są przyczyną powstawania stanu zapalnego. Ostatni sposób działania to efekt przeciwłojotokowy, czyli usunięcia efektu tłustej powierzchni pojawiającej się na skórze.

Skinoren w dwóch postaciach

Skinoren występuje w dwóch postaciach: kremu i żelu. Według zaleceń producenta, żel jest przeznaczony głównie u osób z tendencją do przetłuszczania się skóry. Dlaczego? Ponieważ ta forma wykazuje dodatkowo efekt matujący.
Na drugim biegunie znajduje się krem, który polecany jest dla osób z suchą i normalną skórą. Jego dodatkowa zaleta to leczenia drobnych przebarwień skóry.
Jedna i druga forma ma być stosowana na skórę – dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Przed zastosowaniem specyfiku należy oczyścić powierzchnię skóry, usuwając z niej wszelkie niedoskonałości.

Skinoren opinie

Niestety obok pochlebnych opinii na temat działania Skinorenu jest sporo negatywnych. Przede wszystkim trzeba się liczyć z tym, że na początku stosowania wystąpi prawdziwy wysyp i pogorszenie wyglądu skóry. Dodatkowo trzeba się liczyć z uczuciem swędzenia, zaczerwienienia i sporym dyskomfortem w trakcie stosowania.
U innych z kolei na początku Skinoren dał dobry efekt, by później jego działanie pogorszyło się i spowodowało prawdziwy wysyp. Niekiedy również efektem stosowania maści było złuszczanie się powierzchni skóry. Wiele opinii na temat tego specyfiku możecie znaleźć tutaj.

Czy zatem warto? Sami zdecydujcie!

2 Responses

  1. Jeśli chodzi o leczenie trądziku, ja osobiście polecam Acnezine. Doskonale sprawdził się w moim przypadku średnio nasilonego trądziku. Nie znam się co prawda na takich środkach, ale wyczytałam gdzieś, że to właściwie zasługa odpowieniego skladu oraz tego, że cały preaprat to tabletki i krem. Tutaj http://www.leczenietradziku.pl można wiecej o Acnezine przeczytać, bo zajmuje 1 miejsce w rankingach.

  2. Mi tą maść przepisał dermatolog. Stosmwałam punktowo,ale strasznie wysuszał. Do takiego stopnia,że powstawały takie pomarańczowe placki.

Leave a Reply


*