Przebarwienia – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Przebarwienia to dość częsty problem. Dotyka aż 90% osób borykających się z trądzikiem (przebarwienia potrądzikowe) oraz 35% osób, które ukończyły trzydziesty rok życia. Wraz z upływem lat tendencja do ich powstawania wzrasta. Po ukończeniu 50 lat różnego typu przebarwienia ma aż 90% osób.Przebarwienia są dużym problemem natury kosmetycznej, trudnym do zmniejszenia, najczęściej ukrywanym pod makijażem. Największy kłopot pojawia się wtedy, kiedy chce się je zmniejszyć, a właściwie zlikwidować, by były one niezauważalne dla oka na co dzień, by nie trzeba było ich rozjaśniać i maskować.

Gdzie się pojawiają?

Przebarwienia najczęściej pojawiają się na najbardziej wyeksponowanych częściach ciała: twarzy, dłoniach, dekolcie. Powstają w miejscach, na które działają czynniki zewnętrzne, zwłaszcza promienie słoneczne.

Dlaczego powstają przebarwienia?

Przebarwienia powstają z dwóch podstawowych przyczyn: pierwszą jest działanie promieni UV na niechronioną skórę, a drugą stanowią zmiany/burze hormonalne (typowe dla kobiet w ciąży, matek karmiących, ale również osób w okresie dojrzewania. Często przebarwienia mogą sygnalizować problemy z tarczycą. Mogą być również symptomem problemów z wątrobą). Bardzo częstą przyczyną wystąpienia przebarwień są: zapalenie skóry, poparzenia posłoneczne, zmiany trądzikowe.

Pilingi

Podstawowym sposobem redukowania przebarwień jest złuszczanie warstw naskórka, poprzez docieranie do ich głębszych warstw oraz stymulowanie ich do produkcji nowych komórek. W ten sposób na miejscu przebarwień mogą powstawać nowe komórki.
Oczywiście z przebarwieniami nie damy sobie rady zwykłymi kosmetykami drogeryjnymi. Potrzebne są bardziej zdecydowane preparaty zawierające w swoim składzie kwas glikolowy, azelainowy oraz kwas glikolowy. By skórę, a zwłaszcza przebarwienia możliwie skutecznie rozjaśnić koniecznie jest zaplanowanie kilku zabiegów.
To, czy pilingi dadzą sobie radę w przypadku danego rodzaju przebarwień zależy od ich wielkości, rozległości oraz głębokości.

Terapia Cosmelanem

Metoda ta usuwa różnego typu przebarwienia, na przykład te powstałe podczas ekspozycji na słońce, czy w trakcie stosowanie doustnej terapii hormonalnej.

Zabieg wykonywany jest w salonach kosmetycznych. Polega na nałożeniu na twarzy maski, a następnie na kontynuowaniu terapii kremem. Mechanizm działania tej metody polega na hamowaniu działania hormony odpowiedzialnego za tworzenie melaniny. Ma w swoim składzie także: kwas kojowy, arbutynę, palmitynian retinolu, kwas askorbowy, które działają bardzo szybko, skutecznie rozjaśniając wszelkie przebarwienia.

Entuzjaści tej metody są zdania, że dzięki niej można usunąć nawet długo istniejące niedoskonałości. Stosowane w niej aktywne substancje wnikają głęboko w skórę oraz tam usuwają przebarwienia i oddziałują na skórę wyraźnie ją odmładzając.  Pierwsze efekty zabiegu można zauważyć już po 7-10 dniach, a rezultaty, które określa się jako zadowalające już po miesiącu.

Mesoline Roller i Dermaheal SB. Roller

To nowość na rynku kosmetycznym. Urządzenie to po prostu wałek z uchwytem składający się z niewielkich 500 mikroigiełek, które dzięki nakłuwaniu skóry tworzą w niej mikrokanaliki, poprzez który pod skórę wpuszczany jest specjalny preparat o działaniu rozjaśniającym: Dermaheal SB. Substancja wykazuje działanie rozświetlające i redukujące zmiany.
Podczas zabiegu uzyskuje się także efekt wzmożonej produkcji kolagenu, jak również pobudzenia naturalnego jej wzrostu.
Po zabiegu może pojawić się zaczerwienie skóry, które utrzymuje się na skórze zazwyczaj przez kilka godzin.
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest czynny trądzik, infekcje skórne, trądzik różowaty, opryszczka w fazie czynnej, epilepsja, ciąża i karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca.

Laser Palomar Lux MaxG

Laser Palomar Lux MaxG to nowe odkrycie w kosmetyce. Urządzenie, które wykorzystuje głowicę do usuwania różnych defektów skóry takich, jak rumień, trądzik różowaty, plamy soczewicowate, rozszerzone naczynka oraz piegi. Może być stosowane na skórze na szyi, rąk, dekoltu i oczywiście twarzy.
Zabieg nie wymaga większych przygotowań. Po jego wykonaniu można odczuwać lekkie pieczenie oraz może pojawić się opuchlizna. Z takimi skutkami ubocznymi trzeba się liczyć przez dwie do dwudziesty czterech godzin. Po tym czasie wszystko powinno wrócić do normy.
Płytsze przebarwienia znikają już po pierwszym zabiegu. Natomiast głębiej umiejscowionych przebarwień można się pozbyć już po dwóch-trzech zabiegach.

Leave a Reply


*