Proactive Solution

Wybór wśród maści i kremów przeciwtrądzikowych jest przeogromny. Jednak nie zawsze jeden krem czy jedna maść są w stanie skutecznie zmniejszyć objawy trądziku. Czasem trzeba stosować ich kilka, a czasem eksperymentować z wieloma, zmieniając je na inne wtedy, gdy nie przynoszą pożądanych efektów. Polecam eksperymentowanie. Jednym z lepszych środków tego typu jest moim zdaniem Proactive. Jeśli jeszcze go nie używaliście – wypróbujcie.

Czym jest Proactive Solution?

Proactive Solution to preparat o składzie znacznie lepszym od wielu dostępnych na rynku kremów czy maści. W zasadzie Proactive to seria odpowiednio do siebie dobranych kosmetyków wspomagających leczenie trądziku na każdym etapie. W skład serii Proactive Solution wchodzą: płyn do oczyszczania twarzy, tonik, maseczka oczyszczająca oraz emulsja korygująca. Fakt: możesz stwierdzić, że takich produktów jest na rynku wiele , jednak Proactiv wyróżnia się przede wszystkim składem, który decyduje o jego skuteczności. Zawiera między innym kwas salicylowy i siarkę, które w połączeniu z innymi znajdującymi się w tych kosmetykach składnikami dają naprawdę dobre efekty. Ważne jest też to, że poszczególne kosmetyki w całej serii świetnie się uzupełniają wzmacniając wzajemnie swoje działanie.

Jak stosować Proactive Solution?

Aby efekty były jak najlepsze należy przede wszystkim pamiętać o właściwym stosowaniu kosmetyków z serii Proactive. Jeśli masz zamiar stosować je tylko wtedy kiedy masz na to ochotę to raczej je sobie odpuść. Każda udana kuracja wymaga pewnej regularności i systematyczności to samo dotyczy i Proactive i każdego innego środka. Dopiero po kilkunastu dniach / kilku tygodniach regularnego stosowania będziesz mógł / mogła na pewno stwierdzić, że Proactive działa lub nie działa. Wszystko wymaga czasu.

I trzymania się reguł (kolejności) postępowania.

I tak:

  • najpierw należy stosować płyn do oczyszczania skóry, powinien być stosowany minimum dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Regularne i systematyczne używanie pozwoli nie tylko pozbyć się istniejących wyprysków, ale także bardzo skutecznie przeciwdziała powstawaniu nowych,
  • kolejnym kosmetykiem z serii, który powinien zostać użyty, jest tonik. Nie tylko pomaga on znacznie skuteczniej oczyścić skórę, ale także pomaga w tym, aby skóra odzyskała równowagę biologiczną, co jest niezwykle istotne, gdy chodzi o leczenie trądziku,
  • w zależności od pory dnia po toniku należy użyć emulsję na dzień lub na noc. Odpowiednie dobrane składniki pozwalają na zwiększanie efektywności całej kuracji, jak wiadomo, skóra o wiele szybciej regeneruje się w nocy, dlatego też składniki emulsji na noc są nieco silniejsze,
  • żeby jeszcze lepiej zadbać o efekty co pewien czas powinno się na twarz nakładać maseczkę która również znajduje się w zestawie.

 

Stosując się do zaleceń producenta już w ciągu tygodnia można zauważyć pierwsze objawy poprawy. Zaleca się jednak stosowanie serii Proactive przez minimum 60 dni, nawet jeżeli większość objawów ustąpi znacznie szybciej.

Powodzenia!

Leave a Reply


*