Podstawowe zalecenia stosowane przy trądziku różowatym

Trądzik różowaty to poważny problem, który pozwala zatruć życie niejednej młodej osoby. Nawet gdy się pojawia w wieku dojrzałym, czy inaczej: wieku średnim, jest równie nieproszonym gościem. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Przeczytaj, jakie są podstawowe zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym.

  1. W okresie jesienno-zimowym należy stosować kremy ochronne, które będą stanowiły barierę dla wiatru i chłodu oraz pozwolą uniknąć groźnych dla skóry z trądzikiem różowatym podrażnień.
  2. Warto zwracać uwagę na dietę. Prowadzić dziennik, który pozwoli zidentyfikować drażniąco działające na skórę substancje. Jeść posiłki bogate w warzywa i owoce. Ograniczyć ilość tłustych potraw.
  3. Należy stosować kosmetyki z serii hypoalergicznej. Unikać nakładania zbyt wielu warstw makijażu: podstawa to podkład i puder, który dodatkowo ochroni wrażliwą skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
  4. W letnie dni należy stosować blokery.
  5. Warto wybierać kosmetyki bez zapachu i bezbarwne, dodatkowo wzbogacone w witaminę C, witaminę K oraz witaminę PP.
  6. Najlepiej wybierać kremy z wysokimi filtrami UV.
  7. Nigdy nie warto wyciskać pojawiających się na skórze zmian, może to bowiem dodatkowo pogorszyć wygląd skóry – na pewno nie lecząc problemu.
  8. Można zadziałać na skórę od wewnątrz, zażywając witaminę C, włączając w dietę preparaty mające w swoim składzie miłorząb japoński.
  9. Jeśli masz trądzik różowaty, zapomnij o stosowaniu peelingów. Takie kosmetyki są niewskazane w przypadku trądziku różowatego. Zamiast pomagać, tylko podrażniają, wywołują świąd i sprawiają, że skóra staje się nadwrażliwa nawet na dotyk.
  10. Każde dziwne zmiany na skórze twarzy wymagają konsultacji lekarskiej.

Leave a Reply


*