Naturalne kosmetyki na trądzik

Ostatnie miesiące niewątpliwie należą do kosmetyków naturalnych, czyli wyrobów ekologicznych, powstałych na bazie składników, które można znaleźć w przyrodzie – w lasach, na łąkach, w głębi oceanu, itd. W odróżnieniu od tradycyjnych kosmetyków nie są one produkowane przy wykorzystaniu sztucznie dobranych surowców. Dzięki temu poza podstawowym działaniem – nawilżającym, pomagającym zachować odpowiedni poziom wody w głębokich warstwach skóry – pozwalają one łagodnie pielęgnować cerę bez ryzyka pojawienia się alergii oraz stanów zapalnych. Choć zdarzają się sytuacje uczulenia na kosmetyki ekologiczne, to są one dużo rzadsze niż w przypadku ich tradycyjnych odpowiedników. Łatwo je przewidzieć. Gdy na przykład jesteś uczulony na ogórek, używanie kosmetyku zawierający go w składzie, nie jest wskazane.

Kosmetyki naturalne – bez chemii
Kosmetyki naturalne wyróżniają się tym, że do ich produkcji nie potrzeba sztucznych barwników, oryginalnych nut zapachowych. Mogą być one również nie zawierać konserwantów albo posiadać je w niewielkiej ilości. Pozbawia się je zapachu i pięknego koloru, który otrzymuje się na skutek użycia silnie uczulających substancji. W ten sposób eliminuje się podstawowe źródło powstawanie reakcji zapalnych.

Kupując ekokosmetyki, możemy żyć bardziej ekologicznie. Nie musimy korzystać tylko z delikatnych kremów i maseczek, radzących sobie z podstawowymi potrzebami skóry. Dzięki coraz większej ilości badań prowadzonych nad kosmetykami organicznymi, można je proponować w coraz bardziej zaawansowanej odsłonie. Ekokosmetyki są bardzo skuteczne w leczeniu cery trądzikowej. Ich główna zaleta to brak wysuszania jej powierzchni. Specjalnie przygotowane żele i peelingi do mycia twarzy skutecznie oczyszczają, ale nie wysuszają. Mniej się również pienią, dzięki zawartości oleju palmowego, co może być uznawane za ich wadę. Jednak biorąc pod uwagę idące za tym zalety, nie można przejść obok nich obojętnie.

Na efekty poczekasz, ale już się z nimi nie rozstaniesz
Naturalne kosmetyki, by dały nam upragnione efekty, wymagają systematycznego ich używania przez kilka tygodni. Nie można oczekiwać od nich natychmiastowych rezultatów, ponieważ ich niepowodujący podrażnień skład musi mieć odpowiednio dużo czasu do zadziałania. Niewątpliwie zaletą jest to, że systematyczne, ale delikatne zmiany, jakim podlega nasza skóra na skutek pielęgnacji ekokosmetykami dają długofalowe efekty. Kilka miesięcy stosowania daje nam ogromną szansę, że trądzik zniknie! I jeszcze większe szanse, że nigdy nie powróci!

Leave a Reply


*