Maskuj i się nie wstydź!

Świadomość posiadania wielu skaz trądzikowych na przeciętną osobę działa bardzo dołująco. Trudno bowiem czuć się pewnie, kiedy ma się poczucie niedoskonałości skóry. Kiedy każde obce spojrzenie utożsamia się z przypatrywaniem się pryszczom, przebarwieniom i bliznom. Jak cieszyć się z życia, kiedy myśli się tylko o jednym?
Negatywne uczucia związane z wyglądem skóry zataczają jeszcze szersze kręgi – sprawiają, że osoba cierpiąca z powodu trądziku sama zamyka się na innych. Przekonana o tym, że jest gorsza, nie stara się rozpoczynać nowych rozmów, zawiązywać kolejnych znajomości. Jedyne czego pragnie – to jak najszybciej się ukryć.

Na szczęście nie musi tak być! Można zamaskować zmiany i cieszyć się z bogatego życia towarzyskiego. Niedoskonałości nie przeszkadzają w tym, by być szczęśliwym!

Dobierz dobre kolory
Oczyść skórę twarzy. Posmaruj ją delikatnie dostosowanym do potrzeb skóry kremem. Następnie nałóż na twarz podkład. Powinien być to preparat dostosowany do potrzeb cery tłustej i trądzikowej. Niedopuszczalne jest by zatykał pory skóry, by obciążał i nie pozwalał oddychać. Kolor powinien być maksymalnie zbliżony do kolory cery. Nie może być ani za ciemny, ani za jasny. Najlepiej poprosić w sklepie o próbkę i nałożyć preparat w domu, przypatrując się osiągniętemu efektowi w świetle dziennym oraz sztucznym. Należy zwrócić szczególną uwagę, jak kosmetyk zachowuje się w trakcie dnia – czy „znika” z twarzy, czy wymaga nanoszenia wielu poprawek, czy nie podkreśla suchych skórek, itd. Bardzo ważne jest również to, by nie dopuszczał do powstania efektu maski – czyli dużej różnicy między kolorem skóry twarzy oraz szyi.

Po nałożeniu podkładu, drugim krokiem jest nałożenie korektora (o jeden ton jaśniejszego od podkładu). Najlepiej go aplikować po podkładzie, ponieważ ogranicza się problem z jego rozmazywaniem w trakcie pokrywania całej skóry podkładem.

Aplikuj starannie
Poświęć parę minut na staranne pokrywanie skóry na początku podkładem, a później korektorem. Jeśli jest Ci wygodniej, zamiast nakładać bezpośrednio korektor, użyj do tego celu pędzelka lub patyczka zakończonego niewielką gąbeczką. Możesz lekko rozetrzeć krawędzie korektora nałożonego na twarzy, by kolor kosmetyku dokładnie stopił się ze skórą. Nie nakładaj zbyt dużej ilości preparatu, by nie uzyskać efektu biedronki. Pamiętaj, że sukces przynosi jedynie stworzenie naturalnego makijażu od początku do końca, dlatego skup się na każdym punkcie nakładania kosmetyków.

Trzymaj formę
Jeśli podkład nie daje pudrowego efektu, warto pokryć twarz delikatną warstwą pudru. Puder najlepiej nanosić przy pomocy dużego pędzla do makijażu. Zanim się pokryje nim twarz, należy strzepać jego nadmiar na ręce, następnie omieść delikatnym ruchem całą twarz.

W trakcie dnia możesz zauważyć, że Twoja twarz nieestetycznie się świeci. Nie załamuj się! Jest prosty sposób, by nie musieć powtarzać całego procesu malowania i wrócić do efektu świeżo wykonanego makijażu. Niezbędne będą do tego bibułki matujące. Przykładając je do twarzy, można  prosto odsączyć nadmiar sebum. Uwaga! Nie należy pocierać twarzy, tylko przykładać do kolejnych obszarów bibułkę i chwilę trzymając, pozbywać się zgromadzonego na twarzy tłuszczu.

Leave a Reply


*