Maseczki na trądzik Zenmed

Środek ten jest wspaniałym uzupełnieniem innych produktów firmy ZenMed na trądzik. Jest on skierowany przeciw bakteriom powodującym wypryski, a także zmniejsza ilość tłuszczu pojawiającego się na powierzchni skóry. Tą powstałą na bazie gliny maseczkę można stosować na dwa sposoby: po pierwsze, można nałożyć środek na całą powierzchnię twarzy, poczekać aż wyschnie i zmyć ją w całości; lub też można nałożyć preparat tylko na miejsca występowania trądziku. Kwas salicylowy oraz kwas cytrynowy razem oddziałują na pory w celu ich odblokowania i uniemożliwienia powstawania dalszych wyprysków.

O ile wiele osób myśli o tego typu maseczkach, jako o wysuszających skórę, warto wspomnieć, że ZenMed powoduje wręcz odżywienie skóry twarzy oraz jednoczesne usuwanie bakterii.

Aby oczyszczanie twarzy przy użyciu tego preparatu mogło osiągnąć najlepsze rezultaty warto zastosować go przed prysznicem. Dobrze jest nałożyć maseczkę na twarz na około 2 do 5 minut, po czym zgodnie z planem wziąć prysznic i przy okazji spłukać z twarzy preparat. Gorąca para wodna wydzielająca się przy okazji prysznicu ma dodatkowy pozytywny efekt na twarz skóry, ponieważ odblokowuje jej pory. Maseczkę ZenMed dobrze jest stosować wraz z innymi środkami na trądzik tej firmy.

Leave a Reply


*