Makijaż szkodzi cerze?

Ile razy słyszałaś, że makijaż negatywnie wpływa na wygląd skóry? Nie pozwala jej oddychać, czyni ją szczególnie narażoną na wystąpienie wielu niedoskonałości? Wydłuża czas leczenia trądziku, prowadzi do jego nasilenia? Czy te powszechnie i czasami bez zastanowienia powtarzane stwierdzenia mają w sobie coś z prawdy?

Tak, ale z pewnym zastrzeżeniem – mianowicie, że biorą pod uwagę makijaż wykonywany przy pomocy kosmetyków nieprzystosowanych do skóry trądzikowej.

Niektóre podkłady, pudry, korektory nakładane zwłaszcza w grubych warstwach mają tendencje do zatykania porów, a to niestety nieuchronnie prowadzi do nasilenia występujących na skórze zmian trądzikowych. Ponadto wzbogacenie wielu preparatów w silikony dodatkowo obciąża skórę, sprawia, że nie jest ona w stanie swobodnie oddychać. Liczne sztuczne i drażniące składniki mogą dodatkowo wydłużać proces gojenia się pryszczy. Konsekwencją takiego stanu jest zaczopowanie ujść gruczołów łojowych skóry.
Co można zrobić? Na pewno rozwiązaniem jest lżejsze i delikatniejsze malowanie się. Warto również sięgać po kosmetyki specjalnie przystosowane do pielęgnacji skóry trądzikowej. Szczególnie godne polecenia są preparaty dostępne w aptekach, firm: Vichy, La Roche, Iwostin, Posay, itd.

O tym, jak wykonać perfekcyjny makijaż antytrądzikowy, przeczytasz tutaj.

Leave a Reply


*