Kosmetyczne i dermatologiczne zabiegi na trądzik różowaty

Stan Twojej skóry wskazuje na to, że trądzik różowaty wymaga zmasowanego przeciwataku? Może czas iść do dermatologa lub kosmetyczki. I w jednym i w drugim przypadku uważaj i kieruj się renomą gabinetu (opiniami), ale od samych zabiegów nie stroń, bo niektóre z nich rewelacyjnie poprawiają wygląd skóry eliminując, a przynajmniej zmniejszając w stopniu ZNACZĄCYM widoczne objawy trądziku różowatego.

W ramach walki z trądzikiem i rozszerzonymi, pękającymi naczynkami, które mu towarzyszą warto też wykorzystać dobrodziejstwa profesjonalnej kosmetyki tj. co najmniej kilka zabiegów, nieco delikatniejszych niż zabiegi lecznicze, które mogą nam pomóc przynajmniej sezonowo.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Prawie na pewno nie zaszkodzą Ci  żadne zabiegi, które polecane są dla cery wrażliwej i cery naczynkowej. Dobra kosmetyczka będziew stanie takie zabiegi polecić, jeśli nie – zmień gabinet, z którego usług korzystasz.

Ważne jest to, by przygotować się do lata (nasłonecznienia) i zimy (zimna), dlatego najlepiej dwa razy w roku tj. wiosną i jesienią przeprowadzić zabieg, który doprowadzi od obkurczenia się i wzmocnienia naszych naczynek krwionośnych. Nie wszystkie tego typu zabiegi są drogie. Jonofereza z chlorkiem wapnia albo zabiegi ultradźwiękowe wcale nie narażą Cię na jakieś wielkie straty finansowe. Na naczynka bardzo dobrze robią też maseczki z alg, godne polecenia są zwłaszcza chłodzące maseczki ‚gumowe’.

Kolejną grupą zabiegów na trądzik różowaty są naświetlania np. lampą typu solux (sollux) i zabieg galwanizacji. Jeśli możesz pozwolić sobie na luksus regularnego odwiedzania kosmetyczki dobrze zrobisz decydując się na wszelkie zabiegi relaksacyjne, relaksacja skóry, a przy okazji całego organizmu (zabiegi te należą do dosyć przyjemnych) jest w trądziku różowatym jednym z podstawowych zaleceń.

Oczywiście kosmetyczka nie będzie w stanie poradzić na źródło problemu. Zabiegi tego typu minimalizują jedynie objawy, sprawiają skórze ulgę, ale są nieinwazyjne i jako takie nie leczą, a raczej kondycjonują i wzmacniają, dlatego tak czy inaczej trzeba udać się do lekarza. Leczenia nie unikniesz zwłaszcza, że trądzik różowaty zagraża często oczom, a z tym żadna kosmetyczka i żaden kosmetyk sobie nie poradzi.

 Zabiegi dermatologiczne

Oprócz maści i leków przyjmowanych doustnie dermatologia dysponuje całkiem niezłym arsenałem różnego rodzaju zabiegów, dzięki którym można uporać się z trądzikiem różowatym. Leczenie maściami i leczenie lekami są konieczne by zadziałać na miejsca zmian trądzikowych i na cały organizm od środka, ale one nie są w stanie zminimalizować skutków trądziku tj. zmian, które z czasem niestety się utrwalają. Takimi zmianami są bardzo rozszerzone pory, popękane naczynka (pajączki) czy wreszcie guzy zniekształcające rysunek twarzy.

Jakie zabiegi dermatologiczne mamy do dyspozycji?

Do dyspozycji mamy laseroterapię, krioterapię i elektroterapię, które radzą sobie z problemem naczynek, ale guzów niestety nie zlikwidują. W likwidacji przerośniętych zmian skórnych wykonuje się specjalne zabiegi – wycinanie ich specjalną metodą stosowaną jedynie w dobrze przygotowanych gabinetach medycznych.

Laser pozwala na pozbycie się pajączków poprzez ich ‚wypalenie’. Dobrze zrobiony zabieg, tj. zabieg precyzyjny pozwala pozbyć się paskudnych pajączków i rumieni.

Pojedyncze naczynka krwionośne można usunąć w czasie jednego zabiegu, ale jeśli jest ich więcej laseroterapię trzeba powtórzyć.

Elektroterapia to w rzeczywistości kilka zabiegów: elektroliza (chemia), termoliza (ciepło), blend (metoda łączona) i elektrokoagulacja, w której stosuje się specjalne elektrody. Zasada działania podobna do lasera. Zabieg też może wymagać powtórzenia.

Krioterapia to zabieg polegający na wymrożeniu pajączków. Jest stosowana w leczeniu wielu dolegliwości (zmian skórnych) i stosunkowo niezawodna. Niestety nie należy do najprzyjemniejszych, ale za to nie wymaga znieczulenia.

Każdy z wymienionych wyżej zabiegów jest zabiegiem inwazyjnym, obowiązują w nich pewne zalecenia i przeciwwskazania. Poinformuje Cię o nich lekarz.

 

Na koniec jeszcze jedna uwaga: trądzik różowaty, a właściwie cera ze zmianami trądzikowymi, wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli pielęgnacja zawiedzie trądzik się nasili. Zabiegi dermatologiczne i kosmetyczne to jedno, ale przede wszystkim trzeba dbać o siebie!

PS A już niedługo przedstawię kilka ciekawych urządzonek do galwanizacji, jonoferezy, „ultradźwiękowania” w domu. Zajrzyj za kilka dni. Zapraszam

Leave a Reply


*