Jak ukryć trądzik? Makijaż ala Lady Gaga!

Sposobów na ukrywanie makijażu jest naprawdę wiele. Jednym z hitów ostatnich miesięcy jest wykonywanie makijażu w stylu Lady Gaga. Bardzo mocnego, a jednocześnie uroczego i przyciągającego uwagę. Niektórzy porównują go do makijażu niczym Baby Doll.
Matowa skóra

To właśnie klucz do tego, by odciągnąć uwagę od niedoskonałości pojawiających się na skórze. Na początku zaczynamy oczywiście od nałożenia kremu nawilżającego. Następnie należy przejść do zakamuflowania wszelkich niedoskonałości – wyprysków. Nie pozostawiamy również bez naszej ingerencji cieni pod oczami. Należy je rozjaśnić, tak, by nie stanowiły one kontrapunktu na twarzy. Podstawa to wybór odpowiedniego podkładu. W przypadku skóry trądzikowej, warto wybrać podkład o działaniu antybakteryjnym, który nie będzie zatykał porów oraz w dodatkowy sposób będzie chronił skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Najlepsze dla osób dojrzałych będą podkłady kryjąco-matujące.

Przy wielu niedoskonałościach zdecydowanie lepiej sprawdzi się kamuflaż, który bardzo mocno kryje skórę, dając niemal 100% efekt jej pokrycia. Tego samego podkładu używa się często przy maskowaniu takich niedoskonałości, jak naczynka, przebarwienia, bielactwo, czy blizny. Podkład typu kamuflaż można kupić w wielu drogeriach oraz w sklepach internetowych.

Duże oczy i czerwone usta
Gdy twarz zostanie już zmatowiona, kolejnym krokiem jest nałożenie na niej sypkiego pudru, który ujednolici koloryt. Potem należy przejść do nałożenia na kości policzkowe różu (najlepszy będzie róż różowo-brzoskwiniony, może być z efektem rozświetlającym).
Kolejno należy przejść do malowania oka. Do tego celu potrzebny będzie czarny i biały cień oraz kredka do oczu. Można również zdecydować się na doczepienie dodatkowych sztucznych rzęs, które dadzą efekt firankowego spojrzenia. Specjaliści zalecają nałożyć na powiekę biały cień, zanim położy się cień ciemny, dzięki temu uzyska się jednolity efekt, bez plam i zacieków.
Kolejny punkt to rysowanie linii biegnącej wzdłuż górnej linii rzęs, następnie należy przejść do wypełnienia cieni i zdecydować się na narysowanie linii na dolnej powiece. Na końcu starannie tuszujemy rzęsy.
Usta należy podkreślić klasyczną czerwoną pomadką. Przedtem jednak zaznaczając ich kształt konturówką.

Brwi niczym Lady Gaga
Jeśli naprawdę fascynujesz się postacią Lady Gagi, możesz się do niej upodobnić, decydując się na rozjaśnienie brwi. Można to zrobić w dowolnie wybranym salonie kosmetycznym lub uzyskać ten sam efekt nakładając na skórę brwi puder.

Dlaczego na trądzik?

Makijaż z wyraźnie podkreślonym okiem oraz ustami odwraca spojrzenie od niedoskonałości znajdujących się na skórze, stąd też polecany jest dla osób ze skórą trądzikową.

Leave a Reply


*