Jak pozbyć się szybko pryszcza?

Zbliża się Twój wielki dzień? Wychodzisz na wymarzoną i długo wyczekiwaną randkę, chcesz pięknie wyglądać na rodzinnym przyjęciu lub na eleganckim balu? Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie niespodziewanie pojawiający się na skórze pryszcz. Dyskusje na temat tego, dlaczego Twoja skóra traci swój piękny wygląd, właśnie wtedy, kiedy Twoja prezencja jest dla Ciebie najważniejsza, pozostawię na inny artykuł, w tym chciałabym podzielić się radą, jak pozbyć się tego, co często świeci i rośnie w zastraszającym tempie, skupiając na sobie całą uwagę.

Delikatnie umyj
Pierwszym krokiem do pozbycia się nieznośnego pryszcza jest dokładne umycie twarzy. Nie pocieraj jej powierzchni, nie drażnij. Postaraj się umyć skórę w sposób precyzyjny, osuszając ją, przykładając ręcznik do jej powierzchni.
Ten etap powinien zostać skończony wtedy, kiedy pryszcz, a wraz z nim cała twarz, będą suche i oczyszczone.

Wysusz zmianę
Nałóż na pryszcz niewielką ilość pasty do zębów. Powinna być to pasta w tradycyjnej postaci, na pewno nie o konsystencji żelu. Najlepiej wykonać ten punkt przed snem, jednak można to również zrobić w trakcie dnia, zakładając jednak, że danego dnia nigdzie nie wychodzisz. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej metody? Przeczytaj.

Oczywiście zamiast pasty można skorzystać z różnego typu preparatów stosowanych bezpośrednio na wyrosły pryszcz. Jednak jeśli akurat nie masz żadnego pod ręką, a pryszcze u Ciebie pojawiają się sporadycznie, dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze wspomnianego domowego sposobu radzenia sobie z problemem.

Oczyść twarz
Po kilku godzinach zmyj dokładnie, ale jednocześnie delikatnie twarz. Nałóż na nią nawilżający krem dostosowany do jej potrzeb. Możesz powtórzyć po kilku godzinach „seans” z pastą do zębów. Jednak jeśli zmiana została wysuszona, a wielkie wyjście zbliża się nieubłaganie, wykonaj specjalny makijaż. Jak go zrobić? Przeczytasz tutaj.

One Response

Leave a Reply


*