Golenie a trądzik

Wiele młodych mężczyzn w pierwszych tygodniach golenia twarzy zauważa na niej nieestetyczne zmiany trądzikowe. Próby pozbywania się z twarzy włosów zazwyczaj skutkuje dodatkowym wysypem pryszczy. Czasami problem ten zamiast mijać, pozostaje w życiu młodego chłopaka na długo, nie chcąc go opuścić. Jak z nim walczyć?

  1. Pryszcze pojawiają się na skórze na skutek jej wysuszenia oraz podrażnienia. Dlatego też warto zapobiegać temu problemowi: każdorazowo po goleniu nawilżać twarz odpowiednio do tego stworzonymi preparatami. Z brakiem wyboru nie powinieneś mieć problemu. Półki sklepowe aż uginają się pod ich ciężarem.
  2. Staraj się często zmieniać ostrza maszynki (jeśli używasz jednorazowych, niech służą one rzeczywiście na jeden raz). Najlepsze rezultaty przynosi golenie się ostrą, a jednocześnie delikatną dla skóry maszynką.
  3. Najlepiej się golić po prysznicu.
  4. Używaj osobnego ręcznika do twarzy.
  5. Zdecydowanie korzystniejsze jest golenie się z włosem a nie pod włos. Golenie pod włos powoduje bardzo często wrastanie włosów.
  6. Po rozprowadzeniu pianki/kremu na twarzy, najlepiej poczekać chwilę i następnie zacząć się golić, by zmniejszyć podrażnienie.
  7. Zamiast pianki zdecydowanie lepiej używać kremu do golenia.
  8. Przed każdym goleniem należy umyć dokładnie twarz, najlepiej przystosowanym do tego żelem antybakteryjnym. Oczywiście myjemy również miejsca, które w następnej kolejności będziemy chcieli ogolić. Po umyciu twarzy przemywamy ją tonikiem łagodzącym.
  9. Wiele osób zauważyło poprawę wyglądu skóry po wymianie zwykłej maszynki z ostrzem na maszynkę elektryczną. Takie urządzenia są przeważnie zdecydowanie lepiej wyprofilowane i dostosowane do potrzeb skóry niż zwykłe maszynki jednorazowe.

One Response

Leave a Reply


*