Finacea na trądzik różowaty

Trądzik różowaty można leczyć co najmniej na dwa sposoby: stosując ogólnie dostępne leki oraz te sprzedawane na receptę. Oczywiście prostsze jest sięganie po preparaty, które można używać bez zezwolenia lekarza. Takich na przykład jak Finacea, której chciałabym się przyjrzeć w tym właśnie artykule.

Substancja czynna

Finacea ma w składzie  kwas azelainowy (15%), który jako substancja czynna pozwala zmniejszyć objawy choroby, tym samym poprawiając jakość życia osoby, która zdecyduje się go stosować. Główny atut tej substancji to skuteczne zmniejszanie rumienia. Preparat ma walczyć z przewlekłym i przeszkadzającym w życiu zaczerwienieniem środkowej części twarzy, policzków, nosa, często mylonym z alergią, egzemą czy zakażeniem bakteryjnym.
Lek dostępny jest na polskim rynku od około 2010 roku. Koszt około 40-50 złotych.

Na trądzik różowaty, czyli co?

Trądzik różowaty to zmiana na skórze występująca zwłaszcza u dorosłych osób, które ukończyły trzydziesty rok życia. Najwięcej zachorowań jednak diagnozuje się u osób między 40 a 60 rokiem życia. Szczególnie często trądzik różowaty dotyka osób z jasną karnacją.
Nasilenie skórnych zmian obserwuje się w sytuacjach stresowych, po spożyciu gorących napojów, ostrych potraw, po dłuższej ekspozycji na słońce, czy po wypiciu większej ilości alkoholu. Objawy te powracają, a sama choroba jest przewlekła. Nieleczona może doprowadzić do oszpecenia twarzy poprzez zgrubienia skóry nosa i powstania na nim guzków.

Finacea od Bayer

Innowacyjność leku Finacea polega na tym, że póki co jest to jeden z pierwszych preparatów, który jest zarejestrowanym specyfikiem zawierającym w swoim składzie kwas azelainowy (poza tym na rynku w sprzedaży jest Skinoren z 15% kwasem azelainowym). Stanowi niejako alternatywę dla wszystkich tych środków, które swoje działanie opierały na metronidazolu. W wielu przypadkach kwas azelainowy pozwala zmniejszyć objawy chorobowe i jednocześnie spowolnić rozwój tych zmian. Jest szczególnie skuteczna w przypadku leczenia silnych zmian zapalnych i intensywnego zaczerwienienia skóry.

Brak reakcji alergicznej

Finacea w odróżnieniu od leków zawierających metronidazol może być stosowana przed wyjściem na słońce. Nie wywołuje reakcji alergicznej i nie sprawia, że skóra jest nadwrażliwa na słońce.

Makijaż

Finacea może być stosowana pod podkład i pod makijaż. Nie roluje się. Ma żelową konsystencję o dużej zawartości wody i doskonale się nakłada. Nie obciąża skóry. Dzięki temu, że nie pachnie, nie wpływa negatywnie na stan skóry. Nie wywołuje w niej reakcji alergicznej. Ma pH bliskie skórze – 4,8.

Pielęgnacja

Oprócz tego, że Finacea walczy z objawami trądziku różowatego to dodatkowo pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Jej główną zaletą jest ograniczanie powstawania wolnych rodników i tym samym poprawić ogólny stan skóry.

Pierwsze efekty

Pierwsze efekty stosowania leku Finacea są zauważalne już po czterech tygodniach stosowania. Jednak do optymalnych rezultatów potrzeba jeszcze kilka kolejnych.

Opinie

U niektórych osób lek wywołuje uczucie pieczenia i świąd. Podobno musi, jednak w ten sposób znacznie zmniejsza komfort wynikający z jego stosowania. Po szczegóły zapraszam tutaj.

  • Lek w wielu przypadkach jest skuteczny.
  • Jak to preparat – nie każdemu jednak służy.

2 Responses

  1. Z tych kremów, z których korzystałem ten chyba zdał najlepiej egzamin. Pomógł mi na stały rumień, tzn. nie zniwelował go całkowicie, ale mocno go ograniczył. Polecam.

  2. Każdy z nas zetknął się z faktem, rekomenduję zaznajomienie się
    z faktem.

Leave a Reply


*