Czy preparaty na bazie alkoholu są dobre na trądzik?

Porady na trądzik zdają się być jednoznaczne. Kosmetyki przeciw niedoskonałościom skóry powinny działać łagodnie, ale skutecznie. Przede wszystkim powinny mieć zbilansowany skład, w którym nie ma miejsca dla alkoholu. Dlaczego?

Ponieważ alkohol w kosmetykach działa destrukcyjnie na skórę. Przede wszystkim wysusza, co dodatkowo aktywizuje działanie gruczołów łojowych. Te zamiast się „wyciszyć” pracują ze zdwojonym tempem. Pory się rozszerzają, gromadzą się w nich zanieczyszczenia, co sprzyja powstawaniu zaskórniaków oraz grudek, a nawet zmian ropnych. Dlatego też krótkotrwała poprawa, obserwowana podczas stosowania kosmetyków na bazie alkoholu, bardzo szybko mija. Na skutek ich stosowania dzieje się wręcz przeciwnie niż zazwyczaj się przewiduje– tego typu preparaty zwyczajnie pogarszają  problem. Dlatego jeśli masz je na półce w łazience, czym prędzej je wyrzuć do śmieci. Nie nadają się do niczego!!!

Nowoczesne kosmetyki antytrądzikowe mają formułę idealną do pielęgnacji skóry trądzikowej. Delikatnie oczyszczają, nie wysuszają, skutecznie zmniejszają produkcję gruczołów łojowych i minimalizują aktywność bakterii.

Leave a Reply


*