Co powoduje pogorszenie stanu skóry trądzikowej?

1.Mycie skóry mydłem, które wysusza i podrażnia, przez co aktywizuje produkcję łoju i sprzyja gromadzeniu się na skórze zanieczyszczeń – a to już łatwa droga do powstawania na skórze różnego typu grudek i zgrubień.
2.Przesadzanie z ilością kosmetyków antytrądzikowych. Jeśli używasz ich w zbyt dużych ilościach, to najprawdopodobniej zamiast sobie pomagać, szkodzisz. Należy precyzyjnie stosować się do instrukcji na opakowaniu produktu na trądzik. Jeśli jest tam napisane, że dany żel należy stosować dwa razy dziennie, nie myj nim twarzy trzy, czy cztery razy dziennie. Zamiast sobie pomóc, pozbawisz się naturalnej bariery ochronnej i podrażnisz skórę.
3.Zbyt mocne pocieranie skóry podczas jej oczyszczania – podrażnia i powoduje rozprzestrzenienie się bakterii  wgłąb skóry oraz na jej inne obszary.
4.Używanie kosmetyków niedostosowanych do potrzeb skóry, na przykład tłustych kremów zatykających pory – skutek takich zabiegów jest bardzo szybko zauważalny. Cera jest zanieczyszczona i ma duże kłopoty z poradzeniem sobie z nadmiarem preparatów niedostosowanych w zupełności do jej potrzeb.
5.Palenie papierosów – znacząco zwiększa ryzyko pojawienia się różnych zmian skórnych: zarówno wysypek, jak i trądziku. Powoduje szybsze starzenie się skóry, która staje się matowa i szara.
6.Mycie twarzy twardą wodą – mycie skóry przy pomocy zwykłej, kranowej wody dla osób z wrażliwą cerą może być źródłem wielu problemów. Dlatego zamiast to robić, zdecydowanie lepiej zastąpić zwykłą wodę, wodą przegotowaną lub mineralną.

Leave a Reply


*