Co na trądzik?

Trądzik nie opuszcza nas na różnych etapach życia. Pojawia się już w wieku kilkunastu lat, kiedy dopiero zaczynamy zmierzać się z urokiem młodości, pogarszając kontakty społeczne, czyniąc je trudniejszymi, obarczonymi wstydem i niepewnością. Z czasem często zamiast znikać, przypieczętują swoje miejsce. Niedoskonałości być może zmieniają swoją formę, ale nie znikają w pełni. Często w miejscu krost i niedoskonałości ropnych, pojawiają się małe krostki zakończone typową białą końcówką. Tuż obok nich może mniejsze, ale równie trudne w leczeniu zaskórniaki. Często trądzikowi towarzyszy także niezdrowy kolor skóry. Cera jest szara, pozbawiona życia, nieestetycznie się błyszczy.

Oczywiście trądzik można w różny sposób maskować. Nakładając na skórę różnego typu kosmetyki kolorowe, podkłady, pudry, które zmniejszą widoczność niedoskonałości (oczywiście, jeśli są odpowiednio nałożone) i poprawią wygląd skóry, a tym samym samopoczucie. Oczywiście zdecydowanie lepszą metodą od maskowania trądziku jest jego leczenie. Ta metoda pozwala poradzić sobie z niedoskonałościami raz na zawsze, nie dostosowując rodzaju podkładu i innych kosmetyków do potrzeb cery z krostkami.

Ranking preparatów

Z trądzikiem można walczyć na wiele różnych sposobów. Na rynku jest sporo specyfików, różniących się ceną, składem, czasem niezbędnych do pojawienia się efektów, jak również sposobem aplikacji.

Nie ma dwóch takich samych, a każdy wypada lepiej w innej kategorii. Klient ma zatem poważny problem i dużo wątpliwości z dokonaniem wyboru. By go choć trochę zmniejszyć, przedstawiam przygotowane zestawienie produktów.

Izotek

To dość specyficzne tabletki na trądzik, który mają postać żelową. Zaleca się je zwłaszcza dla osób borykających się z ciężkimi, zaawansowanymi odmianami trądziku. Najczęściej znajdują zastosowanie w leczeniu takich odmian, jak: trądzik ropowiczy, torbielowaty, skupiony, bliznowcowy. Preparat można także stosować w przypadku trudnego w wyleczeniu, długo trwającego trądziku pospolitego.

Niestety tabletki te nie są tak bezpieczne jak wiele naturalnych środków. Ich zażywanie wiąże się z ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych. Z tego właśnie powodu preparat nie jest zalecany dla osób z hiperwitaminozą A, osobami z problemem niewydolności wątroby, wrażliwych na składniki preparatu. Izotek nie jest też zalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Podstawowym składnikiem tych tabletek jest  izotretynoina, która może powodować wiele skutków ubocznych. Do najczęstszych z nich należy: obniżenie nastroju, depresja, pogorszenie widzenia nocą, trudność z noszeniem szkieł kontaktowych (uczucie dyskomfortu i suchości).

Dodatkowo kuracja Izotekiem nie może być łączona ze stosowaniem innych preparatów zawierających witaminę A, silnie złuszczających. Niewskazane jest przebywanie na słońcu, naświetlanie twarzy oraz spożywanie alkoholu.

Derminax

To popularny preparat na trądzik w formie tabletek, który pozwala w bezpieczny, choć potrzebujący sporo czasu, aby pozbyć się trądziku (lub dużo częściej jedynie zmniejszyć problem z niedoskonałościami na skórze).

Derminax działa od środka, poprawiając wygląd skóry w zasadniczy sposób. Oprócz bardzo cennego jej wygładzenia, dochodzi również do jej do jej odżywienia, poprawy jej koloru. Specyfik ma pozwala także wyeliminować martwe komórki, choć nie poradzi sobie z bliznami, które powstają na skórze na skutek bardzo zaawansowanych zmian i niedoskonałości.

Jak działa Derminax? Według zapewnień producenta, ma on przede wszystkim usuwać toksyny i w ten sposób walczyć z wszelkimi niedoskonałościami. Ma również radzić sobie z bakteriami i dostarczać skórze dokładnie tego, czego ona w danej chwili potrzebuje i czego często osobom z trądzikiem najzwyczajniej w świecie brakuje.

Preparat może zadziałać jedynie wtedy, kiedy będzie poddawany regularnie i osoba stosująca go, nie będzie zapominała o przyjmowaniu kolejnych dawek.

Acnezine

To znany i ceniony na całym świecie specyfik, który w pełni zasługuje na pozytywne recenzje, jakie zbiera. Opinie o Acnezine są dobre, bo sam preparat oprócz usuwania niedoskonałości, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Właściwie jedyną jego wadą jest wysoka cena.

Oprócz tego, że specyfik leczy trądzik, to dodatkowo zapobiega jego powstawaniu. Chroni przed ponownym pojawieniu się na skórze niedoskonałości. Wygładza cerę i poprawia jej koloryt. Sprawia, że jest ona zdecydowanie zdrowsza i bardziej odżywiona. Specyfik pozwala pozbyć się zaczerwienień, krostek, zaskórników i przeciwdziała powstawaniu przebarwień i blizn na skórze.
Acnezine dostępny jest w formie kremu i wygodnych w połknięciu tabletek. Aby kuracja była naprawdę skuteczna, należy kontynuować terapię przez 3-4 miesiące.

Revitol Acnezine przeznaczony jest dla osób zdrowych. Nie powinny go stosować matki karmiące oraz kobiety w ciąży – co jest zasadą ogólną dla wszystkich preparatów na trądzik. Producent objął Acnezine 90-dniową gwarancją zwrotu gotówki.

Clear Pores

Clear Pores to specyfik, który powstał po to, by zwalczać nie tylko sam problem trądziku, ale przede wszystkim jego przyczynę. Producent skupił się przede wszystkim na zaproponowaniu specyfiku, który oczyszcza skórę twarzy. W ten sposób mamy się dzięki niemu pozbyć wyprysków, sporych krost, zaskórniaków i wszystkich innych nieestetycznych zmian.

Stosowanie Clear Pores ma pomóc w osiągnięciu równowagi skóry oraz w poprawie jej funkcjonowania. Dodatkowy efekt to nawilżenie skóry oraz jej odżywienie, co przeciwdziała głównemu problemowi towarzyszącemu trądzikowi i nieumiejętnej pielęgnacji.

Jak długo trzeba stosować preparat, by zauważyć efekty? Pierwsze rezultaty można zaobserwować już po dwóch tygodniach. Jednak optymalne są widoczne dopiero po miesiącu systematycznego stosowania, wtedy skóra zaczyna wyglądać lepiej, staje się gładsza i zdrowsza. Jednak kuracji nie należy przerywać w tym momencie, ale należy ją jeszcze kontynuować przez kolejne dwa-trzy miesiące.

Nonacne

Nonacne to tabletki wspomagające cerę trądzikową, pozwalającą skutecznie poradzić sobie z problemem niedoskonałości na skórze. Preparat z jednej strony leczy, a z drugiej skutecznie zapobiega.

Może być stosowany na każdą odmianę trądziku, a jego naturalny skład jest w pełni bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Nonacne leczy zaczerwienienia, wypryski, wągry. Przeciwdziała powstawaniu blizn i przebarwień na skórze.
Ma zbilansowany skład: zawiera przede wszystkim koniczynę czerwoną, ekstrakt z pestek winogron, liść pokrzywy oraz listę bardzo ważnych dla funkcjonowania skóry witamin. Producent oferuje na produkt 90-dniową gwarancję. Jeśli specyfik nie spełni oczekiwań, można go odesłać i zażądać zwrotu gotówki.

Aknenormin

Aknenormin podobnie jak kilka powyższych specyfików zalecany jest do leczenia trudnych przypadków trądziku. Lekarz zaleca stosowanie tego środka, gdy inne nie spełnią egzaminu. Preparat dawkowany jest zgodnie ze wskazówkami lekarza i przyjmowany jest wraz z posiłkiem.
Kurację specyfikiem należy kontynuować przez kilka miesięcy. Optymalnie pięć.

W trakcie stosowania Aknenorminu niewskazane jest zbyt długie przebywanie na słońcu. Sporym ograniczeniem, jakie należy mieć na uwadze to unikanie ścierania naskórka oraz wykonywania depilacji przy użyciu wosku nawet przez pół roku od ostatniego dnia stosowania preparatu.

Dodatkowo stosując ten preparat, trzeba się liczyć z wieloma skutkami ubocznymi. Najczęściej: krwawieniem z nosa, uczuciem osłabienia, zapalenie spojówek, wzrost cholesterolu we krwi, zmiany nastroju, depresja. Ponadto zażywanie leku uniemożliwia oddanie krwi.

Lek jest zakazany dla osób mających problem z wątrobą, mających problem z zespołem suchego oka. Zanim zdecydujemy się zażywać ten specyfik powinniśmy poinformować lekarza o wszystkich zażywanych wcześniej specyfikach (nawet tych dostępnych bez recepty).

Roaccutane

Roacuutane to silny środek na trądzik, który jest często przepisywany przez dermatologów. Wybierany jest do leczenia zaawansowanych zmian trądzikowych, sporych zmian, które są oporne na leczenie ich innymi środkami.

Niestety środek nie pozostaje obojętny na organizm. Może powodować groźne skutki uboczne. Dlatego w trakcie jego stosowania konieczne jest sprawdzanie kondycji wątroby. Niezbędne jest badanie jej raz na trzy miesiące, by ocenić wystarczająco szybko, czy zażywanie specyfiku nie wpłynęło niekorzystnie na stan zdrowia.

Niestety Roaccutane nie jest obojętny dla zdrowia. Może powodować liczne dolegliwości. Najpopularniejszymi są obniżenia nastroju, czy nawet stany depresyjne, bóle stawów oraz mniejsza tolerancja na ćwiczenia – człowiek szybciej się męczy i w krótkim czasie jakby traci całą swoją wypracowaną przez długi czas kondycję.

Dodatkowo w trakcie zażywania specyfiku trzeba się liczyć z krwotokami z nosa oraz silnie wysuszoną śluzówką. Problemem może być także noszenie szkieł kontaktowych.

Preparatu nie zaleca się kobietom w ciąży. Jest on niewskazany także dla kobiet, które mogą zajść w ciążę. Najlepiej jego zażywanie łączyć z przyjmowaniem środków antykoncepcyjnych. Nie powinny go również zażywać osoby mające problem z wątrobą lub ze zbyt dużą ilością witaminy A w diecie.

Leave a Reply


*