Acnex kapsułki – kiedy warto je stosować?

Acnex ma naprawdę ciekawą ofertę produktów przeciwtrądzikowych dla nastolatków. Środki te są tanie, mają fajny skład, dobrze wpływają na skórę, a co najważniejsze oferta ma dwóch adresatów: chłopców i dziewczęta.

Skład środków dla dziewcząt i chłopców nie bardzo się różni, na pewno nie ma różnic w kapsułkach. To nimi zajmę się w pierwszej kolejności. O pozostałych produktach tej marki napiszę nieco później.

acnex

 

Skład kapsułek Acnex

W zasadzie to nic rewolucyjnego. I w tym przypadku producent uznał, że obowiązkowymi składnikami są:

  • bratek (fiołek trójbarwny),

  • pokrzywa,

  • skrzyp.

Takie zioła znajdziesz w większości tabletek na rynku i choć nie można odmówić im skuteczności, bo rzeczywiście w dłuższej perspektywie przynoszą pewną ulgę tzn. poprawiają stan cery, to jednak nie dorównują siłą działania takiej sarsaparilli czy czerwonej koniczynie (znajdziesz je w tych tabletkach).

Oprócz ziół w Acnex kapsułki upakowano bardzo dużo cennych witamin – szczególnie tych z grupy B – najróżniejszych oraz minerały, spośród których na uwagę zasługuje selen, wcale nie tak często spotykany w przeciwtrądzikowej suplementacji.

Cena

Kapsułki Acnex są bardzo tanie, do nabycia w praktycznie każej aptece (tak przynajmniej mi się wydaje, sprawdzałem kilk i były). Dla nastolatków w sam raz, ale czy aby na pewno?

Skuteczność

I tu zaczynają się schody. Faktem jest, że Acnexowi i innym podobnym kapsułkom (witaminom z grupy B i wymienionym wyżej ziołom) skuteczności odmówić nie sposób, ale na osoby z średnio nasilonym lub intensywnym trądzikiem takie bardzo łagodne, sztampowe specyfiki nie zawsze działają. Owszem, każdemu poprawią nieco wygląd cery, ale są zbyt słabe jeśli są stosowane bez żadnych innych dodatków.

Producent Acnex i na to znalazł sposób. Oferuje nastolatkom również środki pielęgnacyjne i tu (uwaga podpytałem parę osób!) z tego co udało mi się ustalić wygląda na to, że znalazł niezłą receptę – kompleksowe potraktowanie trądziku wszystkimi tymi środkami przynosi znacznie lepsze efekty.

Podsumowując: same kapsułki stosuj jeżeli masz lekki trądzik, przy intensywniejszych zmianach koniecznie zaopatrz się również w resztę specyfików z tej serii i stosuj je regularnie. Po kilku tygodniach intensywność trądziku powinna się zmniejszyć.

Leave a Reply


*