A może jednak mydło na trądzik?

Stwierdzenie, że mydło nie nadaje się do pielęgnacji cery trądzikowej powtarza się jak mantrę. Jednak czy słusznie? Ostatnie odkrycia świata kosmetyków pokazują, że również w tym temacie nie warto trzymać się kurczowo stereotypów. Na rynku dostępne jest mydło Cor Silver, które ma doskonale sprawdzać się w pielęgnacji skóry trądzikowej. Niestety nie udało mi się go odnaleźć na stronach polskich sklepów, tylko na witrynach zagranicznych. Być może ktoś wskaże polski adres, na którym można kupić to mydełko? Póki co opiszę co udało mi się na jego temat ustalić…

Nie wysusza, ale zmiękcza
Mydło Cor Silver, według doniesień producenta, nie wysusza, wręcz przeciwnie – zmiękcza, i bardzo dokładnie oczyszcza powierzchnię skóry. To bardzo popularny środek do demakijażu, który jednak w przeciwieństwie do innych tego typu produktów namydla skórę, dzięki temu skuteczniej i dokładniej usuwa wszystkie zgromadzone na niej zanieczyszczenia. Powstająca piana pozwala uwolnić głębiej leżące komórki przed powstaniem u ich podstawy różnego typu skaz.

Same zalety składu
Mydło, które rekomenduje się na trądzik musi mieć odpowiedni skład. Nie może on podrażniać, ani wysuszać skóry. Najważniejszymi składnikami są koloidalne srebro oraz gluten morski. To właśnie im zawdzięcza się poprawę wyglądu skóry oraz aktywne wspieranie „jej dochodzenia do harmonii”, dzięki czemu zapewnia się jej trwałe piękno bez żadnych skaz.
Koloidalne srebro jest naturalnym składnikiem o działaniu antybakteryjnym, który dodatkowo decyduje o szybszej regeneracji uszkodzonych przez trądzik komórek. Zawarta w mydle krzemionka aktywizuje wchłanianie wszystkich substancji, natomiast gluten morski nadaje skórze młodzieńczy i zdrowy wygląd. Inne składniki wiążą wilgoć, nie pozwalając na wysuszenie delikatnej powierzchni skóry oraz utrzymują ładny koloryt cery, nie dopuszczając do powstawania jakichkolwiek przebarwień.

Jak działa na trądzik?

  • Antybakteryjny skład nie pozwala na rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie pryszczy,
  • Likwiduje już powstałe pryszcze i zapobiega pojawieniu się kolejnych,
  • Zapewnia szybszą regeneracją skóry,
  • Wnika głęboko w skórę, naprawdę precyzyjnie ją oczyszczając.

Wady
Największą wadą produktu jest cena. Małe mydełko (10 gramów) może kosztować nawet 14 dolarów, za średniej wielkości produkt (30 gramów) zapłacić musimy już 40 dolarów, a większe mydło (120 gramów) zmusi nas do wydania nawet 125 dolarów. Kolejną wadą jest oczywiście mała dostępność produktu. Można go otrzymać, na przykład, tutaj.
Całościowa ocena, biorąca pod uwagę każdy aspekt, a przede wszystkim skuteczność produktu, musiałaby być równa od 6 do 7 w skali od 0 do 10.

Leave a Reply


*