5 zasad, o których warto pamiętać, myjąc twarz

Leczenie trądziku wymaga konsekwencji i odpowiedniego podejścia. Nie poznając dokładnie tematu, łatwo popełnić wiele błędów. Dlatego dowiedz się, jakie są sposoby na oczyszczanie twarzy, które pozwolą Ci uniknąć rozprzestrzeniania się niedoskonałości na większe powierzchnie skóry.

  1. Wybierz odpowiednią konsystencję kosmetyku do oczyszczania skóry. Dwie najpopularniejsze to: pianka i żel. Sprawdź, która formuła nie będzie prowadziła do zatykania porów i najkorzystniej będzie oddziaływać na powierzchnię skóry.
  2. Postępuj zgodnie z góry określonym planem – najpierw dokładnie oczyść skórę z potu, brudu i resztek kosmetyku, następnie za pośrednictwem toniku usuń resztki preparatu oczyszczającego, na sam koniec nałóż krem nawilżający, który stonuje skórę i będzie dbał o nią przez najbliższych kilkanaście godzin.
  3. Do wycierania twarzy używaj jednorazowych ręczników. Nie pocieraj powierzchni skóry. Zamiast tego delikatnie przykładaj do niej ręcznik, osuszając ją.
  4. Jeśli stosujesz środki ściągające do pielęgnacji skóry, a mając trądzik, z pewnością z nich korzystasz, postaraj się je aplikować tylko na chorobowo zmienione miejsca. Staraj się ograniczyć powierzchnię ich stosowania do minimum. Dzięki temu nie dopuścisz do wysuszenia skóry i do zaktywizowania wydzielania na jej powierzchni sebum, a co za tym idzie do powstania kolejnych niedoskonałości.
  5. Nie myj twarzy wodą. Używaj do tego celu dostępne na rynku preparaty do mycia skóry trądzikowej. Jeśli nie jesteś w stanie obejść się bez wody, koniecznie stosuj wodę przegotowaną bądź źródlaną. Woda kranówka na pewno nie poprawi wyglądu Twojej skóry!

Leave a Reply


*