10 porad na usunięcie trądziku

1. Świeże warzywa, owoce, orzechy i zioła

Rozpoczynając walkę z trądzikiem warto dodać do swojej diety jak najwięcej warzyw, owoców i orzechów. Przestrzeganie tego nie jest specjalne trudne – wystarczy przygotować sobie codziennie sałatkę z owoców lub warzyw, a orzechami zajadać się ze smakiem (np. spożywając batoniki z orzechami). To, że powyższe pokarmy odgrywają ważną rolę w walce z trądzikiem zostało udowodnione klinicznie!

2. Woda

Pij jak najwięcej wody! Woda mineralna posiada mnóstwo składników oczyszczających. Powinieneś spożywać nawet do 2 litrów wody każdego dnia – to strasznie dużo, ale to na pewno pomoże pokonać dokuczający Ci trądzik.

3. Antybiotyki

Jak w większości innych schorzeń antybiotyki nie powinny być nadużywane, ale w przypadku trądziku są podstawą leczenia. Oczywiście nie wystarczy pójść do apteki i kupić obojętnie, jaki medykament przeznaczony do walki z trądzikiem. Należy udać się do lekarza, który oceni, z jakim rodzajem trądziku się zmagasz i jaki lek będzie najodpowiedniejszy.

4. Suplementy diety

Jeszcze do niedawna mało kto brał pod uwagę suplementy diety, jako produkty pomagające wygrać walkę z trądzikiem. Jednak naukowcy dowiedli, że spore ilości witamin i składników mineralnych znajdujących się w tego typu lekach mogą być przydatne właśnie w walce z problemami skóry. Dzisiaj mamy ogromny wybór suplementów diety, a za niewielką cenę możemy zakupić coś, skierowanego w kierunku walki z trądzikiem.

5. Kosmetyki naturalne

Nie wszystkie komercyjne kosmetyki na trądzik, są w pełni naturalne. Najtańsze produkty lub te niepochodzące od znanych producentów mogą być pełne chemii, stosowanej dzisiaj w kosmetologii. Wybierając kosmetyki przeznaczone do walki z trądzikiem pamiętaj o tym, aby wybierać produkty stworzone ze składników naturalnych.

6. Stres

Stres jednym z głównych czynników postawania trądziku. Na pierwszy rzut oka, jedno z drugim ma niewiele wspólnego, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Jeśli chcesz wygrać walkę z trądzikiem, to warto zastanowić się nad różnymi metodami relaksacji (joga, sport, techniki relaksacyjne itp.).

7. Redukcja pokarmów zawierających cukier

Podwyższone stężenie insuliny we krwi powoduje powstawanie sebum, jednego z głównych czynników powodujących występowanie pryszczy. Dlatego zrezygnowanie z większych ilości czekolady, cukierków, napojów gazowanych i lodów to naprawdę dobra decyzja!

8. Unikanie kofeiny

Kofeina stymuluje powstawanie hormonów stresu. Podczas leczenia trądziku powinniśmy mocno zredukować ilość płynów takich jak kawa czy herbata.

9. Nabiał i tłuszcze zwierzęce

Mięso, ryby, mleko, sery żółte – staraj się spożywać je z głową, bowiem to kolejny produkty zakłócające pracę hormonów naszego organizmu.

10. Słońce i świeże powietrze

Jeśli chcesz pokonać trądzik pospolity, to pamiętaj, że siedzenie w domu na pewno w tym nie pomoże. Promienie słoneczne powodują powstawanie witaminy D w naszej skórze. Jest ona bardzo ważnym składnikiem, zwłaszcza przy walce z problemami skóry. Natomiast świeże powietrze pomaga „oddychać” naszej skórze, dzięki czemu jest ona cały czas gotowa do walki z uprzykrzającym życie trądzikiem.

4 Responses

  1. Ja nie stosuję żadnych wyszukanych metod na trądzik, łykam tylko suplement diety Face Okey, za to z całkiem fajnym skutkiem. NIe mam potrzeby stosowania przy tym czegoś dodatkowo :)

  2. warto dodać, że nadmierna ekspozycja na słońce potrafi na prawdę zaszkodzić cerze trądzikowej ! a co do suplementów diety to fajna jest belissa hydro (nawadniająca skórę)- w połączeniu z tabletkami antykoncepcyjnymi i maścią Epiduo (na receptę) daje przynajmniej w moim przypadku dobry efekt.

Leave a Reply


*